VERTE − lakierowanie natryskowe
Verte - strona główna
(022) 7243189 
 
  Verte - lakierowanie natryskowe STRONA GŁÓWNA
  Verte - lakierowanie natryskowe O NAS
  Verte - lakierowanie natryskowe OFERTA
  Verte - lakierowanie natryskowe CENNIK
  Verte - lakierowanie natryskowe KONTAKT
  Verte - lakierowanie natryskowe NAPISZ DO NAS
 lakierowanie natryskowe | lakierowanie mdf | lakierowanie mebli  
 
 
Lakierowanie drewna

Lakieruje się różne gatunki drewna polskiego i egzotycznego. W zależności od potrzeb używa się kilku metod lakierowania drewna:
 • Pokrywanie lakierem bezbarwnym − zachowuje naturalny kolor drewna
 • Bejcowanie − barwienie z zachowaniem widocznej struktury drewna, w pełnej gamie kolorów, od bieli poprzez zielenie, brązy aż do czerni
 • Lakierowanie lakierami kryjącymi strukturę drewna − bardzo rzadko stosowane.

Lakierowanie MDF

MDF to płyta meblowa z rozdrobnionego drewna, prasowanego pod dużym ciśnieniem. Jest twardszy i cięższy od drewna. Używany głównie do produkcji mebli kuchennych i łazienkowych.

MDF lakieruje się lakierami kryjącymi, w pełnej gamie kolorów i odcieni wg: RAL, NCS, o różnym stopniu połysku: matowymi, półmatowymi, półpołyskowymi i połyskowymi. Używając lakierów połyskowych osiąga się efekty:
 1. Połysk standardowy
 2. Połysk głęboki − powlekany lakierem bezbarwnym dla uzyskania wizualnego efektu głębi
 3. Połysk polerowany − bardzo wysoki połysk, szlifowany na mokro drobnoziarnistymi papierami ściernymi
Lakierowanie metali

Lakieruje się aluminium, stal i ich stopy oraz mosiądz. Lakierowanie metali stosowane jest przy produkcji szaf wnękowych − dopasowuje się kolor profili aluminiowych wg życzenia klienta. Poza tym lakieruje się gałki i uchwyty, karnisze, lodówki i okapy. Lakierowanie elementów metalowych pozwala dopasować je kolorystycznie do istniejących kompozycji i wnętrz. Lakieruje się również konstrukcje metalowe np. służące do celów wystawienniczych.
Gama kolorów do lakierowania metali jest taka sama jak przy MDF, lakierowanie różni się tylko podkładem pod lakier − używa się specjalnego podkładu na metale.


Lakierowanie tworzyw sztucznych

Lakieruje się większość tworzyw sztucznych. Jedynym ograniczeniem może tu być twardość tworzywa, trudno jest polakierować tworzywa za miękkie. Lakierowanie elementów plastikowych, tak jak przy metalach, pozwala dopasować je kolorystycznie do istniejących kompozycji i wnętrz. Lakieruje się również konstrukcje i elementy np. służące do celów wystawienniczych i reklamowych.
Gama kolorów do lakierowania plastików jest taka sama jak przy MDF i metalach, lakierowanie różni się tylko podkładem pod lakier − używa się specjalnego podkładu na tworzywa sztuczne.


Lakierowanie blatów

Blaty wykonane z MDF lub drewna stanowią odrębna kategorię ze względu na konieczność osiągnięcia odpowiedniej twardości. Dlatego też używa się przy blatach specjalnych lakierów bezbarwnych o zwiększonej twardości. Pokrywa się nimi powierzchnie blatu, uprzednio polakierowane lakierem kolorowym.
Przy blatach szklanych i metalowych istnieje możliwość uzyskania wrażenia, że dotykany blat jest aksamitny i ciepły. Osiąga się to, używając specjalnych lakierów do efektu "aksamitny dotyk".


Efekty specjalne

Efekty specjalne stosuje się w celu uatrakcyjnienia wyglądu lakierowanej powierzchni. Można je zastosować na każdym materiale, używając specjalnych lakierów kładzionych na uprzednio polakierowaną powierzchnię.
Najczęściej stosowane efekty to:
 1. Efekt metaliczny
 2. Cieniowanie − łagodne przechodzenie z odcienia w odcień tego samego koloru
 3. Perła − uzyskanie perłowego odcienia na różnych kolorach
 4. Lustrobil − nieregularne kropki różnych kolorów na kolorze podstawowym
 5. Babie lato (filamentoza) − nieregularne niteczki w różnych kolorach na kolorze podstawowym
 6. Marmur − efekt rozpływającego się lakieru, przypomina strukturę marmuru

 
www.kominkigdynia.pl zlewozmywaki granitowe Redskip Warszawa wywóz gruzu koparki gąsienicowePawotexsprzedaz-pellet.pl Created by Blue6